Haber

25 İkramiye Veren Patron, TİSK’ten Şikayetim Gündemde! “Bu Tartışılabilir mi?”

Ulu Oto Daha önce çalışanlarına 25 maaş ikramiye verdiği haberiyle gündem yaratan Skoda işvereni Ahmet Ulu, TİSK’in çalışanları için asgari ücret pazarlığı yapmasına tepki gösterdi. Patronları sitem eden Yüce, ‘İşverenler çalışanlarına bunu nasıl görüyor anlamıyorum’ dedi.

TİSK’in teklifi 10.100-10.400 TL arasındaydı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni asgari ücreti 11 bin 402 lira olarak açıkladı.

Daha önce 120 çalışana verilen ’25 maaş ikramiye’ ile gündeme gelen Yüce Oto-Skoda patronu Ahmet Yüce, asgari fiyat görüşmelerinde verdiği teklif nedeniyle TİSK’e tepki gösterdi. Yüce’nin tepkisi sosyal medyada gündem oldu.

Gazeteci Emre Özpeynirci’ye konuşan Aziz, TİSK ve patronlara şöyle seslendi: “İşverenlerin bunu çalışanlarına nasıl davrandığını anlamıyorum. Tartışılabilir mi? Çalışanlar bizim ailemizdir. Onlar sayesinde kazanıyorsak paylaşmayı da bilmeliyiz. TİSK’in teklifinden hiç memnun değilim, kınıyorum. Her şeyi devletten beklememek lazım, devlet de gereğini yapıyor.

Ses çıkarmayan büyük kümeleri, özel şubeyi gerçekten anlamıyorum.

Abi işçinin hakkını koruyacaksın. Ailemizin birer ferdi oldukları için konuşuyorum ve onların haklarını savunuyorum. Görüyorum ki bu bahiste bizden ve Doğuş’tan başka kimse yok.’

Yüce’ye 2023’te 25 maaş ikramiyesi verip vermeyeceğini de sordum.

Cevap; “Elbette daha da fazlasını yapacağız. Her zaman meslektaşlarımın yanındayım, diğer şirketler de aynısını yapmalı’oldu.

Yüce’nin açıklamaları sosyal medyada gündem oldu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu