Haber

AK Parti il yöneticisinden ‘Erdoğan’a mareşal unvanı verilsin’ çağrısı

AK Parti Manisa Vilayet Lider Yardımcısı Ümit Taydaş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a “mareşal” unvanı verilmesini istedi.

Sosyal medya hesabından video ile açıklama yapan Ümit Taydaş, anayasaya göre cumhurbaşkanının aynı zamanda başkomutan olduğunu belirtti.

“Anayasanın amir hükmü gereğince, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, silahlı kuvvetlerin başkomutanıdır” diyen Taydaş, “Bu bağlamda Libya’da, Suriye’de, Irak’ta, Azerbaycan’da ordumuzu yönetirken kazandığı zaferler ortadadır. Artık, kendisine neden mareşal rütbesi verilmemektedir?” ifadelerini kullandı.

“Mareşal” unvanının orgeneral ve oramiral rütbesinden subaylara verildiğini hatırlatan Taydaş, bu konuda değişiklik yapılması çağrısında bulundu. Taydaş şunları söyledi:

“İlgili kanuna bakıldığında, yalnızca savaş başarısı olan bireylere orgeneral rütbesi olması esasıyla mareşallik unvanını verildiği görülmektedir. Fakat kaçıncı kere Türkiye Cumhuriyeti Devleti ismine Türk ordusunu yöneten Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan çok büyük kazanımlar elde etmiş, çok büyük başarılarla Türk ulusunun yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Dünya önderi olarak tanımladığımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la gurur duyduğumuzu ifade ediyorum. Derhal ilgili kanun maddesi üzerinde tadil değişiklik yapılarak, anayasa hükmü gereğince başkomutan olan Recep Tayyip Erdoğan’a, mareşal rütbesinin tevdi edilmesi gerektiğine, unvanın verilmesi gerektiğine inandığımı beyan ediyorum. Bu mevzuyla ilgili devlet büyüklerimizin gerekli adımlar atmasını canı gönülden istediğimi beyan ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu