Haber

Bakan Akar, depremden etkilenen Antakya’da çalışmaları inceledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Antakya’da yaraları sarma çabalarını inceledi.

Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin etkilediği illerin ortasında yer alan Hatay’da faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Antakya merkezde bulunan Mehmetçik İrtibat Bürosu’na giden Akar, burada Mehmetçik’in bekçilik, devriye ve yaşam destek faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve talimat verdi.

Daha sonra 2’nci Hudut Alay Komutanlığı’na giden Akar, İstihbarat Alayına bağlı 2’nci Kolordu Komutanlığı Arama Kurtarma Tümen çalışanı ile görüşmeye geldi.

Depremin ardından hızla İslahiye’de arama kurtarma çalışmalarına başlayan ve ardından Antakya’da çalışmaları güçlendiren birlik personelini özverili çalışmalarından dolayı tebrik eden Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri ilk andan itibaren seferber oldu. büyük bir azimle milletinin yanına koştu. Elimizden ne geliyorsa yapmak için. Şirketimiz için büyük bir azim ve özveriyle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu