Haber

Beyoğlu’ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Yağmur Uçar’ı arkadaşları anlattı

Beyoğlu’ndaki terör saldırısında annesi Arzu Özsoy ile birlikte yaşamını yitiren 10. sınıf öğrencisi Yağmur Uçar’ın sınıf arkadaşları, orta tatil öncesi en son cuma günü görüştükleri Yağmur’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Bağcılar Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi öğrencileri, Şirinevler Ulu Camii’nde Yağmur Uçar (15) için ikindi vakti düzenlenen cenaze merasimine katıldı.

Sınıf arkadaşı Elif Ulusoy, Yağmur ile en son cuma günü orta tatiline çıkmadan evvel konuştuğunu söyledi.

Yağmur’un çok çalışkan bir öğrenci olduğunu ve ders notlarının kendisinde bulunduğunu belirten Ulusoy, “Hep ileriye dair konuştuğumuzda kendisi öldüğünde şehit olmak, şehit olarak vefat etmek istiyordu. Şu an hayaline kavuştu açıkçası.” dedi.

Haberi aldığında çok makus olduğunu, inanamadığını ve isim benzerliği olabileceğini düşündüğünü lisana getiren Ulusoy, “Sonra sınıf gruplarında gördük. Ulaşmaya çalıştık kendisine. Bu şekilde haberimiz oldu.” tabirlerini kullandı.

Yakın arkadaşlarından Ebrar Güllük de Yağmur Uçar’ın iyi kalpli, hayat dolu ve esprili olduğunu söyledi.

Acı haberi aldığında şaşırdığını ve uzun süre gözyaşı döktüğünü anlatan Güllük, “Biz Yağmur’la birlikte 6’lı grubuz. Daima bir arada çok düzgün vakit geçiriyorduk. Espri yeteneği bayağı yüksekti, herkesi güldürebiliyordu.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu