Haber

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Can Atalay’a Destek Verdi

CUMHURİYET Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik: Hukuku ve Anayasayı her gün savunmaya devam edeceğiz. Buradan Can Atalay’a seslenmek istiyoruz. Yalnız değilsin, tıpkı bu yolda omuz omuza mücadele ettiğimiz gibi, şimdi de arkandayız, yanındayız. “Sadece size oy veren seçmen değil, arkanızda hukuku, Anayasayı savunan milyonlar da var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve beraberindeki heyet, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin tutuklu haklarının ihlal edildiğine karar veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine Çağlayan adliyesi önünde protesto düzenledi. Milletvekili Can Atalay. Öğle saatlerinde Çağlayan Adliyesi’nde toplanan CHP İstanbul il teşkilatı üyeleri, slogan atarak protesto gösterisi yaptı. İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’in basın açıklamasının ardından il ve ilçe teşkilatlarından toplanan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

CAN ATALAY’A KARŞI HATAYI DA KİŞİYİ ÖZGÜRLÜĞÜNDEN EKSİN EDEREK İŞLEDİLER.

İstanbul Adliyesi önünde konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, “Her gün hukuku ve Anayasayı savunmaya devam edeceğiz. Anayasa Mahkemesi’nin Can Atalay hakkında verdiği hak ihlali kararının ardından tahliyesi engellendi. Anayasa Mahkemesi kararını tanımayanlar, Anayasa düzenine karşı çıkmanın yanı sıra Can Atalay’a karşı kişiyi özgürlüğünden yoksun bırakma suçunu da işlediler. Anayasa Mahkemesi kararı sonrasında Hatay Milletvekili Can Atalay’ın cezaevinde tutulduğu her gün, her saat, her dakika, her saniye bu suçu işlemeye devam ediyorlar. Buradan Can Atalay’a seslenmek istiyoruz. Yalnız değilsin, tıpkı bu yolculukta omuz omuza mücadele ettiğimiz gibi, artık arkandayız, yanındayız. “Sadece size oy veren seçmen değil, arkanızda hukuku, Anayasayı savunan milyonlarca insan var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu