Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sandık başına gidecekler için sosyal medyadan 5 soru yayınladı! Kendinize şu 5 soruyu sormanızı tavsiye ederim:

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylardan hiçbiri kazanmaya yetecek kadar oy alamadı. Bu durumda oyların yüzde 49,5’ini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüzde 44,8’ini alan Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci sağlık seçiminde yeniden karşı karşıya gelecek.

“BU SORULARI KENDİNİZE KESİNLİKLE SORUN”

Türkiye yeniden sandık başına gitmeye hazırlanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Erdoğan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“28 Mayıs’ta sandık başına gidecek tüm kardeşlerime bu soruları samimiyetle sormak istiyorum.

  1. Seçim öncesi bedava ev vaadinde bulunup depremzedelerimizi evlerinden atmaya çalışanlara saygı duyuluyor mu?
  2. Bürokratik ve siyasi hayatında vatanına hiçbir şey katmayan bir insandan bu millet faydalanır mı?
  3. 17-25 Aralık darbe girişimi sırasında FETÖ’cülerle muhatap olduğunu bizzat itiraf edene iman olur mu?
  4. Meydanlardaki 6-8 Ekim olaylarının azmettiricilerini cezaevlerinden serbest bırakın diyenlerin bölücü örgütle hesaplaşması beklenebilecek mi?
  5. Muhaliflerini tasfiye etmek için şantaj, tehdit, baskı, teyp komploları dahil her yolu meşru görenlerin siyasi ahlakına uygun mu?

“REKOR OYUNU TAMAMLAYACAĞIZ”

Dün ak dediğine bugün kara diyene, dün söylediğini inkar edene, “tekerlekçi” lakabını takmış birine elbette güvenilmez, çocuklarımızın geleceği de emanet edilemez. Milletimiz 14 Mayıs’ta 323 milletvekiliyle Meclis’in çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek iradesini fiilen beyan etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 49,5 oyla 27 milyondan fazla vatandaşımız bizden yana oldu. İnşallah 28 Mayıs’ı aziz milletimizin iradesi ve desteğiyle rekor bir oyla tamamlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu