Haber

Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda incelemelerde bulunan Başkan Büyükakın, sağlıklı yaşama adım atmak için herkesi bu güzel parka davet etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve planlanan projeleri yerinde inceliyor. Bu kapsamda Önder Büyükakın, 45 dönümlük alanda hizmete açılan Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nı ziyaret ederek teknik heyetten bilgi aldı. Lider Büyükakın’a Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti İlçe Başkanı Koray Merdan, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç ve Bilim Dairesi Başkanı Ayşegül Yalçınkaya eşlik etti.

“HUZURLU ZAMAN GEÇİREBİLİRSİNİZ”

Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nın Derince’ye çok yakıştığını belirten Lider Büyükakın, “Doğayla iç içe dinlenme alanlarında spor yapabilir, yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, huzurlu vakit geçirebilirsiniz” dedi. Önder Büyükakın daha sonra otoparkta incelemelerde bulundu. Buraya 400 araçlık otopark ve bin 200 metre uzunluğunda 3 yeni yan yol yapıldığını anlatan Lider Büyükakın, “Yeni otopark projelerimizle parklarımıza rahat ve kolay ulaşım imkanı sunuyoruz. Park alanlarının yakınına otoparklar kuruyor, yeşilin tadını çıkarırken park sorununu ortadan kaldırıyoruz. Bu kapsamda Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’na ziyaretçilerimizin rahatlıkla park edebileceği 400 araçlık otopark ve 1.200 metre uzunluğunda 3 yeni yan yol inşa ettik. Artık şehir parklarıyla tanışmanın önünde bir engel yok” dedi.

BU PARTİ DEĞİL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 45 dönümlük alan üzerine inşa edilen Derince Sağlıklı Yaşam Parkı, Derincelilerden tam not aldı. Derince Eski Askeri Hastanesi alanında projelendirilen parkta duyusal terapi alanları, çocuklar için sokak fitness alanı, çocuk macera parkı, bilişsel zekayı destekleyen duyusal oyun alanı ve birçok ilgi çekici alan bulunuyor.

GENÇLER SONUNA KADAR SPOR YAPACAK

Sağlıklı Yaşam Parkı’nda 7’den 70’e herkes düşünüldü. “Sporun Başkenti Kocaeli” sloganıyla yola çıkan Büyükşehir, Sağlıklı Yaşam Parkı’nda tenis, basketbol ve futbol sahalarının yanı sıra kaykay parkı (kaykay pisti), yürüyüş ve bisiklet yolları yaptı. Gençler de kendilerine bu parkta spor yapma imkanı sağlayan Önder Büyükakın’a teşekkür etti.

OTOPARK DA TAMAM

Son olarak Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda otopark hizmete açıldı. 400 araçlık otoparka bir süre önce asfalt döşeyen Fen İşleri Dairesi ekipleri, Sağlıklı Yaşam Parkı’na ulaşımı sağlamak için 1.200 metre uzunluğunda 3 yeni yol yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu