Haber

Edremit’ten 3 günde 17 tır yardım gönderildi

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen depremin ardından yaraları sarmak için kolları sıvayan Edremit Belediyesi, vatandaşların dayanışmasıyla bölgeye 3 günde 17 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Kahramanmaraş’ın Edremit Belediyesi başta olmak üzere 10 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından Edremit halkının gösterdiği hassasiyetle bölgeye hızlı bir şekilde yardım malzemeleri sevk edildi.

Şükrü Tunar Kültür Merkezi ve belediye şubelerinde bulunan toplama merkezlerinde tasnif edilen yardım malzemeleri hızla bölgeye gönderiliyor. Edremit Belediyesi, facianın üçüncü gününde 17’nci TIR’ını yola çıkardı. Yüzlerce istekli katılımcının desteği ile çadır, ısıtıcı, battaniye, yorgan, uyku tulumu, kışlık kıyafet, çocuk bezi, mama, biberon, kuru mama, el feneri, pil, powebank, hijyenik ped, iç çamaşırı, eldiven, aşağıdakilerden oluşan yardım paketleri bere, ayakkabı, çizme, sıvı sabun, tuvalet kağıdı ve kağıt havlu gibi gerekli malzemeler kamyonlara yüklendi. AFAD ile uyum içinde yürütülen çalışmalarda Kahramanmaraş’ın Elbistan, Hatay’ın Defne ve Kırıkhan, Malatya’nın Arguvan, Adıyaman’ın Gölbaşı ve Osmaniye il merkezindeki depremzedelere yardım dağıtımına başlandı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Yaraları hep birlikte sarmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Edremit halkı büyük bir hassasiyet gösterdi. Komşularımızla birlikte çalışarak 17. Yardım aracımıza veda ettik. Bu toplumsal duyarlılıkla birleşerek bu acıların üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-kartal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu