Haber

Kaosun Ardından İlk Kez Açıklama Yaptı: Bu Kez “Zeki Müren İntihar Etti” Dedi!

Zeki Müren’in Dünya Gülleri Masada programında ‘Diva’ lakaplı Bülent Ersoy’un yaptığı açıklamalar oldukça gündem oldu. Müren’in kendisini kıskandığını ve zalim olduğunu söyleyen Ersoy’a tepkiler anında geldi. Usta sanatçı yıllar sonra ilk kez canlı yayına katıldı. Zeki Müren itiraflarına açıklık getirerek ‘Art Güneşi’nin intihar ettiğini iddia etti.

Türk Sanat Müziğinin ‘Diva’sı Bülent Ersoy’un YouTube’da yayınlanan Dünya Aşıkları Masada programında Zeki Müren hakkında söyledikleri şok etkisi yarattı.

Büyüleyici, naif sesiyle Türk müziğine değerli eserler veren “Art Güneşi” hakkında konuşan Ersoy, onun acımasız bir insan olduğunu söyledi.

Zeki Müren’in, “Rahmetli Zeki Müren çok önemli bir sanatçıydı. Ama tek bir gerçek var” diyerek çalışanlarına fahişelik yaptığı iddiası da gündem oldu.

Diva’nın Zeki Müren ile ilgili açıklamaları sanat dünyasında tepkilere neden oldu. Müren’in kuzeni Sacit Aslan ve Yılmaz Morgül gibi isimler seslerini yükseltti.

Eleştirilerin odağında yer alan Ersoy, yıllar sonra canlı yayına çıkarak Demet Akalın ve Jess Molho’nun sunuculuğunu yaptığı Come Talk programına konuk oldu.

Açıklama yapmak zorunda hisseden Ersoy, konunun birdenbire buraya gelmediğini belirterek, “En büyük Zeki Müren mi yoksa Bülent Ersoy mu?” diye sordu. Röportajından geldiğini söyledi.

‘Reklama ihtiyacım yok, parmağımı kaldırırsam dikkat çekerim.’ Bülent Ersoy, ‘Gelelim konuya, Sisi Hanım’ın kanalını gösterdiler bana… Boş bir sohbetti. Gerek yoktu. Öldüğünden beri. Neden bu konuyu gündeme getirdiniz ve entelektüel bir yargıya düştünüz?’ sözlerini kullandı.

Diva, “Ölen kişiyi ilk önce rahatsız ettiler, benim de konuşma hakkım vardı.” Sözlerine şöyle devam etti:

Sacit Aslan’a yanıt veren Diva, “Sacit’in söylediklerine çok üzüldüm. Bana bak Sacit, sonradan hasta olduğunu gördüm” dedi ve ekledi:

‘Arzu’yu aradım. ‘Bu nedir?’ Söyledim. Numaranı ver dedim. Sizi aradık ama ulaşamadık. Müdürü aradık. Sacit’e ulaşamadığımı söyledim. Telefonlara cevap vermiyorsun. ‘Bülent geçmiş olsun demedi’ dedin ve beni ağlattın. Böyle bir şey olabilir mi? Hastalık ve ölüm farklıdır. Sağlıkta kavgalar ve gürültü meydana gelir. Ama bunu bu şekilde kabul etmeyin. Sen benim arkadaşımsın. ‘Gençliğimizi birlikte geçirdik’

“Safiyemiz de ‘Kıskançlıktan mı öldü?’ dedi. dedi. “Evet” dedim. Çünkü haplarını almamıştı. Allah rahmet eylesin. Zeki Bey çok kıskandı, haplarını almadı. “İntihar etti” dedim. O yüzden öldü neyse kestirmeden. İntihar etti, kimse aksini söyleyemez. Her gün 38 hap…”

“Bir gazeteciyi arayıp intihar planını anlatıyor” diyerek herkesi şaşırtan Onur Akay, “İlaçlarını çok terlettiği için içmiyor.” “Bu ilaçlar olmazsa ciddi sorunlara neden olur” dedi.

Demet Akalın’ın “Zeki Müren’le en son ne zaman görüştünüz?” Soruyu yanıtlayan Diva, “Onu en son öldüğünde gördüm.”

Onu hemen Muzaffer Özpınar’la birlikte İzmir’e ittim. Morgdaydı, kaldırttım. Tenekeyi böyle gıcırdatmışlar. Oya Aydoğan’ı da öyle gördüm. Makyajı vardı ve onu çıkardılar. Sakalında pamuk vardı. İki yanağını da ellerimin arasına aldım. ‘Kardeşim, beni affet’ dedim. Ona asla kaba ya da saygısız davranmadım.’

Ersoy, “Ailesi bir şeyler konuşuyordu, ‘kimseyi kıskanmıyordu’. Beni kıskanıyordu, başkalarını da kıskanıyordu” derken Akay, “Zeki Bey bu konuda konuşan insanları hiç sevmezdi. onun ailesi.” “Para onlara kalmadı, mirastan yararlanamadılar, dava açtılar. Ölümünden sonra küfür ettiler, biliyoruz.” Sözleri aynı zamanda gündem oldu.

Zeki Müren’le hayattayken en son bir ödül töreninde tanıştıklarını söyleyen Bülent Ersoy, ustaların öpüştüğü fotoğraf hakkında ise şunları söyledi: “Nigar’ın doğum günüydü. Zeki, bizi bir araya getirdiği için Nigar’la konuşmadı. Orası.”

Akay’ın ‘Zeki Bey, Bülent Hanım’ı dudaklarından öptü değil mi?’ “Yani… Artık o değil.” “Islah, biz bunu hep yapıyoruz… Oradaki elini ve ustamı öpmem senin dudaklarından çok daha kıymetli” dedi.

“Zeki Müren’in mevlidi’ne gittim. Bir izdiham, sokaklara taşan insan seli! Öyle bir cenazeydi ki. Sanatçılar arasında tek bendim. Gece namaza gittim ama beni içeri almadılar. . Dinleyecek miyim? ‘Kenara çekilin’ dedim”

”Ruhu acı çekiyor. O seni hiç sevmedi. “Ona dua etmenizi uygun bulmuyoruz” dediler. ‘Ama onu sevdim. Beni hiç kimse durduramaz. Başkan gelirse o duayı dinlerim. Kimse beni Allah’ın ibadetinden alıkoyamaz. İçeri girdim, yüzsüzce oturdum ve duayı dinledim. Cenazede de af dilediler. ‘Hiçbir hakkım yok ama iyi şanslar. Morgda yanaklarından öptüm, tiksinmedim ya da sinirlenmedim, onu öptüm.

“Zeki Bey’i yattığı yerde rahatsız etmek, saygısızlık etmek gibi bir niyetim olamaz!” Diva, şunları söyledi: “Safiye’nin saflığı ona ‘Öyle mi?’ dedirtti. diye sordu. Ben de ‘Kıskançlıktan öldü’ dedim” diye devam etti.

“İlaçlarından ikisini bile almadı.” Öleceğini biliyor. Kararı verdi. Çünkü neden? Sahneye çıktığımda herkesle uğraştı, benimle baş edemedi. Çünkü arkadaşımın Fahrettin Aslan gibi bir şirketi vardı. Her ne kadar bize karşı büyük hatalar yapsa da…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu