Haber

Kılıçdaroğlu’nun “Para yönetimini size devredeceğim” dediği iddia edilen Özgür Demirtaş, sessizliğini bozdu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongresi ve Stand Sarayı’nda “İmar Planı” ve “İkinci Yüzyıla Çağrı” programını açıklayacak. “Gelişim Planı”nı hazırlayan kadroda; dünyaca ünlü ekonomist Daron Acemoğlu, Angela Merkel’in başbakanlığı döneminde danışmanı olan Jeremy Rifkin, ekonomist Prof. Dr. Refet Gürkaynak, Prof. Dr. Ali Hakan Kara, Prof. yer aldı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ SÜRPRİZİ

Ancak kadroya eklenmesi planlanan bir ismin daha olduğu iddia edildi. Kılıçdaroğlu’nun önceki akşam ekonomist Prof. Dr.’nin Harbiye’deki Hilton Oteli’nde Özgür Demirtaş ile baş başa yemek yediği iddia edildi. Görüşmenin saatlerce sürdüğü belirtilirken, Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a ‘para yönetimini devretme’ teklifinde bulunduğu ve Türkiye’ye yatırım çekmek için destek istediği iddia edildi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Öte yandan sosyal medyada gündem yaratan iddianın ardından kullanıcılardan biri, 100 doların üzerinde Demirtaş’ın yüzünü Benjamin Franklin’in portresiyle birleştiren görüntüyü “Özgür Demirtaş parayı yönetirse TL;” düşürüldü.

İDDİALARI REDDETMİŞTİ

Demirtaş ise sosyal medyadan sessizliğini bozdu. Tartışmaları yalanlayan Demirtaş, “Arkadaşlar defalarca yazdığım gibi benim siyasetle hiçbir ilgim ve isteğim yok. Şu anda teknokrat olarak kalmak istiyorum. Türkiye’nin zenginleşmesi, yatırımı ve refahı için geri planda kalıyor.

Ülkede sadece ben değil, yardım edebilecek BİNLERCE iyi insan var. Değerli olan SATIN ALMA gücümüzün artmasıdır. Son yıllarda alım gücü düştü. 10 yıldır birçok uyarı yapıldı. Umarım bu uyarılar bir gün rastgele bir siyasi parti tarafından duyulur. Hangi siyasi parti bilim adamları ve uzmanlarla birlikte karar verirse, ülke için doğru olanı yapacaktır. Lütfen unutmayın ki dünya çapında mali politikalar sıkılaştığında bilimle karar veren ülkeler ayakta kalır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu