Haber

Kocaeli Dilovası’nda tek imza 4 tesis

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin Dilovası Belediyesi tarafından Tavşancıl’da yapılan Ömer Halisdemir Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Köy Çocuk Projesi, Seyir Terası ve Çocuk Parkı düzenlenen merasimle hizmete girdi. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılış merasimine onur konuğu olarak Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Savaş Halisdemir olurken… Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç.Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Vilayet Lideri Mehmet Ellibeş, Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lider vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Bölgesi Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, AK Parti Dilovası İlçe Lideri İlhan Yıldırım, MHP İlçe Lideri Ali Demiray, CHP İlçe Lideri Gökalp Erenoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu, AK Parti Vilayet yöneticileri Osman Akbulut ve Halil İbrahim Arslan, İlçe Bayan Kolları Lideri Gülay Artut, Kurum Müdürleri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK Liderleri ve vatandaşlarda açılışa katıldı.

DİLOVASI’NDA 5 BİN ÇOCUĞUMUZU HAVUZLA BULUŞTURDUK

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Gökhan Yavaşer, “Dilovası; Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla modern bir tesise kavuşuyor. Cumhurbaşkanımızın “Sporu Tabana Yayıyoruz” sloganı ile Bakanlık olarak “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesiyle Kocaeli’nde 56 bin, Dilovası’nda ise 5 bin çocuğun havuzlarla buluşturduk. Yeni açılan, bu tesis de kaç şampiyonların yetişmesine gençliğe en hoş biçimde hizmet etmesini temenni ediyor. Yeni tesisin güzel olmasını diliyorum” dedi.

4 PROJE 1 AÇILIŞ

Yavaşer’in akabinde konuşan Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir ise yaptığı konuşmada “Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımız için durmadan yorulmadan çalışıyoruz. Tüm çalışmaları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız güçle hayata geçiriyoruz. Allah ona zeval vermesin. Misyona geldiğimiz günden bu yana ilçemiz için; çalmadık kapı bırakmıyoruz. Ne vakit Ankara’ya gitsek hiçbir vakit boş gelmedik. Tüm Bakanlarımız, Genel Müdürlerimiz, Daire Liderlerimiz; ne istediysek verdiler. İlçemiz için ne vakit Büyükşehir Belediye Liderimiz Doç.Dr. Tahir Büyükakın ve takımına gitsek elimiz boş dönmedik. Biz istedik; onlar daha fazlasını verdi. Allah razı olsun. Kocaeli Milletvekillerimiz, AK Parti Vilayet Liderimiz ve İlçe Liderimiz her vakit yanımızda olarak bizlere güç verdiler. Tabi burada ayrıyeten çalışma arkadaşlarıma da canı gönülden teşekkür ediyorum. Benimle birlikte gece gündüz demeden canla başla çalışıyorlar. Geçmişteki Dilovası’nı hepiniz hatırlarsınız. Dilovası’nın giriş ve çıkışı bile yoktu. Vazifeye geldiğimiz günden bu yana “Yükselen Şehir Dilovası” diyerek hoş projelerimizi halkımızla buluşturmaya çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Ne keyifli bize ki bugünde Tavşancıl mahallemizde 4 farklı projemizi tıpkı anda açıyoruz. Tesisimizin ilçemize ve halkımıza güzel olmasını diliyorum” dedi.

KUBİLAY’DAN TEŞEKKÜR

Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay da yaptığı konuşmada “Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu tesisin ilçemize kazandırılmasını sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Liderimiz ve Dilovası Belediye Liderimize, her vakit Dilovası’nın en yeterli halde hizmet alabilmesi için çalışan Kocaeli Milletvekilimiz Cemil Yaman’a teşekkür ediyorum. İlçemizi seviyoruz. İlçemizde ki çocuklarımızın ve gençlerimizin en güzel halde eğitimlerini alabilmeleri için çalışıyoruz. Bu türlü geniş kapsamlı bir tesisin ilçemize kazandırılmasından ötürü gurur duyuyorum. Tıpkı vakitte bu hoş tesise aziz şehidimizin isminin verilmesi de ayrıyeten büyük mana taşımaktadır. Tüm kahraman şehitlerimizi bir kere daha hürmetle ve minnetle anarak tesisin tüm halkımıza iyi olmasını diliyorum.

BÜYÜKAKIN, “SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç.Dr. Tahir Büyükakın, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın dayanağı ile Dilovası Belediyemizin ve Koceli Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile Dilovamıza hoş bir tesisi kazandırıyoruz. Biz yola çıkarken biz Kocaeli’ye Dilovası’na en güzel hizmeti getiririz diyerek yola çıkarak dayanak istedik. Bu vakte kadar yaptığımız hizmetlerle de sizin dayanağınızı yere düşürmeden hizmet etmeye devam ediyoruz. Bize güvendiniz sizi mahcup etmemeye çalışıyoruz. Hizmetin merkezi olan bir anlayışla halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Zira asıl olan vatandaştır. Asıl olan halktır. Asıl olan onların gönüllerine girmektir. Cumhurbaşkanımızın bizlere verdiği en temel misyon budur. Seçim sürecinde halkımızın en büyük talebi olan Kömürcüler OSB’yi halkımızın isteği ile bakanlarımızın, milletvekillerimizi ve teşkilatımızın da dayanağı ile kaldırdık. Kelam vermiştik. Kelamımızı tuttuk. Biz kentimizin beşerinin yüzü gülmesi için çalışıyoruz. Bunların hepsi dünya başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takviyesi ile oluyor. Onun takviyesi ile bizde halkımıza en yeterli hizmeti sunmanın ve gönüllere girmenin çabası içinde olmaya devam edeceğiz. Bugün burada hoş bir tesisimiz daha halkımız için hizmete giriyor. Dört hoş projemiz tıpkı anda hizmete giriyor. Burada emeği geçenlere teşekkür ederken, bir teşekkürü de Yarı Olimpik Havuza Ömer Halisdemir ismini verdiği için Hamza Şayir Liderime ediyorum. Ömer bizim yiğidimiz. Kahramanımız. Bu memleketin öz evladının isminin buraya verilmesi de apayrı bir mana taşıyor. Sevgili kardeşi ortamızda. Siz bir Ömer’i kaybettiniz. Ancak bu vatanın tüm evlatları sizin kardeşiniz oldu. Biz daima birlikte bu vatanın evlatlarıyız. Tek yüreğiz” dedi.

KOCAELİ SEVDAMIZIN İSMİDİR

Programda son olarak konuşan AK Parti Lokal İdarelerden Sorumlu Lider Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da yaptığı konuşmada “Bir şey değişir, her şey değişir mi? Dünya’da saygınlığı olmayan, adı bile telaffuz edilmeyen ama tarihte adını altın harflerle yazdırmış kahraman bir milletin evlatları olarak, İstanbul’da dört 4’lük belediye başkanlığı yaparken, okuduğu bir şiirden dolayı hem görevinden alındı hemde zindanlara atıldı. Ama ondan sonra milletine küsmedi ve dedi ki “Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.” AK Parti kurulurken “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın.” Şiarıyla yola çıkarak milleti için gecesini gündüzüne katarak çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor. Türkiye’de 78 yılda yapılanların her alanda 10 katını yaptı. Bu milletin daha hoş yaşaması için ne gerekiyorsa onu yaptık. Dünya’da saygınlığı olan bir Türkiye var artık. Dünya barışının teminatı olan bir Türkiye var artık. Pasaportu ve kimliği çok güçlü olan bir Türkiye var artık. Bütün dünya başkanlarının hürmet duyduğu bir başkanı ve bütün dünyanın hürmet duyduğu bir ülke var artık. Cumhurbaşkanımız tüm bunları aziz milletimizden aldığı güçle yapıyor. Kâfi mi yetmez. Biz halkımıza hizmet ederken aşk ile şevk ile yapıyoruz. Kocaeli sevdamızın ismidir. Kocaelimiz ve Dilovamızda da halkımıza en yeterli hizmetleri alsın diye durmadan çalışıyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Açılışını yaptığımız bu tesisin Dilovamıza, ülkemize hoşluklar getirmesini diliyorum” dedi.

ÖMER HALİSDEMİR’İN KARDEŞİNE ANI PLAKETİ VERİLDİ

Konuşmaların akabinde açılışa katılan protokol üyeleri daima birlikte açılış kurdelesini kestiler. Akabinde Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Savaş Halisdemir’e ve Türkiye Yüzme Şampiyonasında ikinci olan ve gümüş madalya kazandıran Kaya Yüksel’e de anı plaketi takdim edildi.

TESİSİ GEZDİLER

Açılış kurdelesi ve plaket takdiminin akabinde merasime katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar tesisi gezerek bilgiler aldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu