Yaşam

MasterChef Elemelerinde Format Değişikliği: “Her Yemek Kurtarıcı Olacak, Her Hatanız Sizi Eve Gönderecek!”

MasterChef Türkiye’de bu akşam yeni bir kaptanlık oyunu oynanacak. Dün akşam yaşanan haftanın elemesinden sonra moralleri bozuk olan yarışmacılar, bir yandan kendi serüvenleri devam ederken diğer yandan Barış’ın elenmesine üzülüyor. Ve şeflerden yeni bir duyuru geliyor: MasterChef’te eleme formatı değişiyor. Gelin bakalım neler olacak. ?

MasterChef Türkiye’de yeni bir hafta, yeni oyunlar. Dün akşam eleme gecesinde mavi kadrodan Barış’ın hayallerine veda etmesi epey bir sarstı arkadaşlarını.

Şefler ise adım adım finale ilerleyen 10 yarışmacıya formatın değiştiğini söylüyor. “Artık 10 kişi kaldık, eski eleme formatını bırakıp yeni bir formata geçiyoruz.”

‘Pazar gecesi potayı 6 bireyle değil, 4 şahısla oynayacağız. Eskisi üzere eleme yöntemi değil, puanlama tarzıyla devam edeceğiz.’

“Her yemek kurtarıcı yemek olacak, her hata sizi eve gönderecek.”

Mehmet Şef ise yarışmacılara bu vakte kadar bahsettikleri o anın geldiğini söylüyor. “İşte dediğimiz şey buydu, bireysel yetenekler daha ön planda.”

Yarışmacılardan bu haftanın mavi grup kaptanı olabilmeleri için yapmalarını istedikleri yiyecek ise midye dolma.

Evde yapması bir oldukça güç olan midye dolma, en sevilen sokak lezzetleri ortasında. Mavi kadro kaptanlığı için yarışan isimler, canla başla çalışıyor.

Burak Kaya’nın midyelerle sorun yaşadığı ve onları fırlattığını görüyoruz. Ayrıca tek yapamayan o değil, şefler pek çok kez uyarıda bulunuyor.

Fatma Nur’un yeni hafta hakkında değerlendirmesi esnasında “Bu hafta da son 3’e kalırsam zaten…” dediğini duyuyoruz. Danilo Şef değişen formatı hatırlatarak “Artık son 3 yok” diyor. Bakalım bu hafta neler olacak…

MasterChef yeni kısmıyla bu akşam 20:00’da TV8’de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu