Haber

TBMM’ye 30 bisiklet teslim edildi

ANKARA (İGFA) – Sağlık ve etraf için bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması emeliyle Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından TBMM Başkanlığı’na 30 bisiklet teslim edildi.

Etkinliğe TBMM Başkanvekili Celal Adan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Küme Başkanvekili Yılmaz Tunç, MHP Küme Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Muhammed Levent Bülbül, milletvekilleri, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile Meclis bürokratları ve çalışanları katıldı.

TBMM Başkanvekili Celal Adan, aktiflikte yaptığı konuşmada, “Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin bisikletle mücadele edemedi. Dünyanın kalkınmış ülkelerinde hemen hemen her mahalle ve evde bisiklet bulunduğunu görüyoruz. TBMM’deki bu faaliyetin bütün milletimize mal olacak bir heyecan oluşturacağından endişe duymuyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da, “herkes için spor” ideolojisiyle hareket ettiklerini belirterek, “Sporu fiziksel, ruhsal ve sosyal sağlık unsuru olarak görüyoruz. O yüzden ülkemizin tüm fertlerinin spora erişimini çok değerli buluyoruz. Bu konuda da önemli adımlar attık.” diye konuştu.

Bisikletin insan ve etraf sıhhati açısından çok kıymetli olduğuna dikkati çeken Kasapoğlu, Türkiye’nin farklı yerlerinde yaptıkları hizmetlere değindi.

Bisiklet sporunda kısa bir süre içerisinde önemli başarılara imza atacaklarına inandıklarını söyleyen Kasapoğlu, “Bisikletin yaygınlaşmasına yönelik çabalarımız devam edecek. Meclis’te bisikletlerin kullanılması bizim için büyük heyecan vesilesidir. Bakanlık olarak her türlü katkı ve takviyesi vermeye hazırız. Gazi Meclisimiz de sporda büyük bir ilgi duyuyor. Parlamentomuzun spor ile ilgili her türlü talep ve açılımının yanındayız. ‘Herkes için spor’ sloganıyla bisikletin yaygınlaşması için gayret harcayacağız.” tabirlerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, projeye takviye veren herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu