İş

16. Dönem TİS müzakereleri KARADEMİR’de başladı

KARDEMİR AŞ ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) müzakerelerinin ilk oturumu başladı.

KARDEMİR’de çalışan 3 bin 800 işçinin katıldığı toplu sözleşme görüşmelerinde 47 maddede anlaşma sağlandı.

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç, Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz ve şube yetkilileri ile birlikte KARDEMİR yönetimi ile TİS görüşmelerini yürüttü.

Geçtiğimiz günlerde 2023-2024 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Taslağı’nın patrona teslim edilmesinin ardından müzakere sürecinin ilk oturumunu gerçekleştirdiklerini kaydeden Şube Başkanı Kenan Yılmaz, çoğunluğu 47 maddede anlaştıklarını söyledi. idari unsurlardan oluşmaktadır.

İkinci oturumu 3 Şubat 2023’te yapmak üzere ilk oturumu tamamladıklarını belirten Yılmaz, “KARDEMİR’de emekçi kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini daha da artırmak için süreci büyük bir şevk ve şevkle başlattık. Hayat pahalılığı yüksek. Yönetim Kurulu Başkanımız Yunus Değirmenci’nin değerli katkıları ve destekleri, üyelerimizin sahadaki kararlı duruşu, Karabük’teki sendika kadromuzun kararlı çalışmaları ve sendikalarımızın anlayışlı bakış açıları sayesinde ülkemizdeki enflasyon ortamı herkesçe malumdur. işverenlerimiz olarak inşallah bu süreçten vicdanımız rahat olarak çıkacağız” dedi.

Öte yandan Yılmaz, ter döken KARDEMİR, KARÇEL ve KARDÖKMAK üyelerinin banka maaş promosyon görüşmelerinin üst düzeyde devam ettiğini, görüşmeler sonuçlandığında üyelerle paylaşılacağını sözlerine ekledi. – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu