Ekonomi

Allbirds yeni CEO Joe Vernachio’yu atadı, yönetim kurulunu genişletti

SAN FRANCISCO – Çevre dostu ayakkabı ve giysileriyle tanınan Allbirds, Inc. (NASDAQ:BIRD), Operasyon Direktörü Joe Vernachio’nun 15 Mart 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni İcra Kurulu Başkanı olarak atandığını duyurdu. Vernachio aynı zamanda şirketin sekiz üyeye çıkacak olan Yönetim Kurulu’na da katılacak.

Haziran 2021’den bu yana Allbirds’te COO olarak görev yapan Joe Vernachio, kurucu ortak ve mevcut CEO Joey Zwillinger’in yerini alacak. Zwillinger, Yönetim Kurulu üyesi olarak şirketle ilişkisini sürdürecek ve özel danışman olarak görev yapacak.

Vernachio, perakende sektöründe yaklaşık kırk yıla yayılan kariyeriyle yeni görevine zengin bir deneyim getiriyor. Allbirds’ten önce Mountain Hardwear, Inc. şirketinin Başkanlığını yürüten Vernachio, şirketin satışlarının azaldığı bir dönemin ardından büyüme ve kârlılık dönemine girmesini sağladı. Allbirds’teki görev süresi boyunca, operasyonların yanı sıra ticari ve uluslararası işlevleri de denetlediği için özellikle geçtiğimiz yıl artan sorumluluklar üstlendi.

Zwillinger yaptığı açıklamada, Vernachio’nun liderliğine duyduğu güveni dile getirerek, şirketin stratejik dönüşüm planına katkılarını ve Allbirds’ün misyonuyla uyumunu vurguladı. Allbirds’ün Baş Bağımsız Direktörü Dick Boyce da Zwillinger’in katkılarını takdir ederek ve Vernachio’nun uzmanlığını ve sektör deneyimini memnuniyetle karşılayarak bu düşünceyi yineledi.

Vernachio’nun atanması, Allbirds’ün operasyonel verimliliğini artırmak için envanteri azaltmak, uluslararası pazarlarda distribütör modeline geçmek ve ürün geliştirme üzerinde tam kontrol sahibi olmak gibi önemli girişimleri hayata geçirdiği bir döneme denk geliyor.

Yeni Zelanda kökenli San Francisco merkezli Allbirds, 2016’daki lansmanından bu yana kendini sürdürülebilirlik ve yeniliğe adamıştır. Şirket, çevre dostu malzeme kullanımı ve üretim süreçleriyle takdir kazanmıştır.

Bu makaledeki bilgiler basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu