Teknoloji

Asus ROG Ally 2 yıl içinde piyasaya sürülecek

Asus ROG Ally’yi piyasaya sürdükten sonra sansasyon yaratan Asus, ikinci seri için harekete geçti. Asus ROG Ally 2 olarak adlandırılan yeni model yakın zamanda pazara sunulacak.

Türkiye’de el konsollarına ilgi çok fazla olmasa da yurt dışında oldukça yüksek. Taşınabilir oyun deneyimi sunan cihazlarda rekabet arttıkça markaların farklı ürünleri de pazarda yerini alıyor. Bu modellerden biri de Asus ROG Ally’dir. İlk versiyonuyla dikkat çeken model, beğeninin ardından markayı harekete geçirdi. Şirket yakın zamanda serinin ikinci modeli Asus ROG Ally 2’yi piyasaya sürecek. Bu sayede rekabet artacak ve Asus ROG Ally’nin özellikleri geliştirilmiş özelliklerle pazara sunulacak.

Asus ROG Ally 2 Ne Zaman Çıkacak?

Asus ROG Ally 2’nin çıkış tarihi 2024. Cihazın bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi için ikinci çeyrek bekleniyor. Windows işletim sisteminin tercih edildiği cihazda da bu gelenek devam edecek. Yeni modelde Windows 11 işletim sistemi kullanılacak. Cihazın özelliklerine dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak önceki sisteme yükseltme yapılması bekleniyor.

Asus ROG Ally özellikleri arasında Ryzen Z1, 900p çözünürlük ve HYPR-RX gibi özellikler öne çıktı. Mevcut özelliklerin daha uygun donanımlarla destekleneceği Asus ROG Ally 2 sunulacak. Şirketin Asus ROG Ally 2 için ana pazarı Hindistan olacak. Çünkü ilk versiyon ülkede beklentileri aşmayı başardı. Firmanın açıkladığı son raporlarda Asus ROG Ally’nin 80 bin satış rakamını aştığı görüldü. Daha gelişmiş özelliklerle desteklenecek Asus ROG Ally 2’nin daha fazla satışa ulaşması bekleniyor. Windows desteğine sahip olmak kullanıcı alışkanlıklarının sürdürülmesi açısından önemlidir. Daha fazla detay ve açıklamalar geldikçe Asus ROG Ally 2 özellikleri şekillenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu