Haber

Barış Terkoğlu duyurdu: Ankara-Yunanistan-Kosova hattında Ülkü Ocakları kavgası

İdeal Ocaklar eski Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da suikasta kurban gitmesinin üzerinden tam bir yıl geçti ve tartışmalar bitmedi.

Gazeteci Barış Terkoğlu, Dava Ocakları Ankara İl Başkan Yardımcısı Zeki Berkay Albayrak’ın istifasıyla başlayan, Sinan Ateş cinayetinin zanlısı eski MHP Milletvekili Olcay Rehberk’in de aralarında bulunduğu Ankara-Yunanistan-Kosova sınırındaki kargaşayı yazdı.

Terkoğlu, “Bazıları tarafından hain ilan edildiğini” söyleyen Albayrak’ın müstehcen açıklamalar yaptığını ve istifasının ardından yurt dışına gittiğini belirterek, Olcay Yılavuz’un Kosova’da Albayrak ile buluştuğunu yazdı.

Terkoğlu’nun Sinan Ateş Suikastı ile ilgili olduğunu belirttiği olaylara ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımları yaptı:

“Ülkü Ocakları’nda farklı şeyler oluyor.

Ankara’da yaşanan olağanüstü olaylarda, başta Sinan Ateş cinayeti olmak üzere Dava Ocakları çok konuşuldu. İsimlerinden bazıları gözaltına alındı ​​ve tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Yargılama Merkezi Başkan Yardımcısı Zeki Berkay Albayrak istifa etti. İstifanın Sinan Ateş cinayeti sonrasında yaşanan tartışmalarla ilgili olduğu söylendi. Albayrak mesaj veren müstehcen açıklamalar yapıyordu.

Sonra… Albayrak yurt dışına çıktı. 5 gün önce Yunanistan’dan paylaşım yapmıştı. Daha da tuhaf bir şey oldu. Bazı kişiler tarafından ‘hain’ ilan edildiğini söyleyen Albayrak, önceki gün ‘kardeşlerini’ tehdit eden bir açıklama yayınladı. Şu ifadeleri kullandı: ‘Bazı isimlerin kardeşimiz olması kimseye itibar kazandırmaz. Bir gün konuşursak kimse rahat oturamayacak.’

Sonra… Sinan Ateş cinayeti zanlısı eski MHP Milletvekili Olcay Rehber de yurt dışına gitti. Albayrak’la Kosova’da buluştu.

Bugün, birkaç saat önce Albayrak, Olcay Kılavuz’la ‘sorun çözülmüş gibi’ kol kola çekilmiş bir fotoğraf paylaştı. Albayrak, paylaşımında Rehber için ‘kardeş’ ifadesini kullandı.

Albayrak sorun yaşadığı kardeşleri hakkında ne diyecek? Neden yurt dışına gitti? Olcay Rehber tehdit açıklamasının ardından neden hemen yanına gitti? Konuşmaya başlasa kim yerinde oturamaz ki? Umarım bir gün bana söyler.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu