Haber

İçişleri Bakanı: FETÖ Operasyonlarında 42 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, silahlı terör örgütü FETÖ mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 42 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Yerlikaya, “KISKAÇ-6” Operasyonlarında: Örgüt içinde aktif olduğu değerlendirilen, örgütün “Gaybubet Evleri”nde barınan, örgütün “Askeri Gizli Yapılanması” ve “Polis Özel Yapılanması”nda bulunanlar Ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırılan ve örgütün şifreli iletişim programının kullanıcısı olan kişiler. “Belirlenen 42 şüpheli yakalandı” dedi.

Yerlikaya sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

“14 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı yürütülen “JİP-6” operasyonlarında 42 şüpheli yakalandı. Hiçbir FETÖ’cünün gözümüzü açmasına izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretiyle mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. .

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İl Emniyet Müdürlükleri tarafından Konya, Ardahan, Manisa, Kayseri, Bursa, Rize, Çanakkale, Şanlıurfa, Aksaray, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir, Kırıkkale ve Eskişehir’de FETÖ’ye yönelik yürütülen “JIP-6” operasyonlarında: 42 şüpheli Örgütün “Görünmeyen Evler”inde barındırılan, örgütün “Askeri Gizli Yapılanması” ve “Polis Özel Yapılanması”nda yer alan, mutlak hapis cezasına çarptırılan ve örgütün şifreli iletişim programını kullandığı belirlenen kişiler yakalandı.

Operasyonlar sonucunda; Uydurma kimliklere, büyük miktarda Türk Lirası’na ve dijital materyallere el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Hain FETÖ’ye tolerans göstermeyeceğiz. “Aziz milletimizin duası ve desteğiyle terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin nefesini keseceğiz.”

babadaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu