İş

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Türk Hava Yolları (THYAO)

THY’nin 2023 yılı 12 aylık konsolide net kârı 162.998.000.000 TL olarak açıklandı. (2022/12 aylık: 47.432.000.000 TL)

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT)

Agrotech, IAT Automobile Technology ile araçların ihracat işlemleri için uluslararası sertifikasyon süreçlerin de tamamlanarak Joyce Teknoloji ile ön anlaşmaların tamamlandığını açıkladı.

1000 Yatırımlar Holding A.Ş. (BINHO)

1000 Yatırımlar Holding, iştiraklerinden GO Sharing’in Euronext Amsterdam borsasında halka arz başvurusu için Euronext ile görüşmelere ve çalışmalara başlandığını bildirdi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO)

Emlak Konut, bakanlık ile imzalanan protokol kapsamında bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Hatay Antakya 6. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’nin sözleşmesinin yüklenici ile 5,6 milyar TL bedelle imzalandığını açıkladı. Şirket, ayrıca devam eden projelerinden İstanbul Kartal Millet Bahçesi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi kapsamında 29 adet Ticari Üniteye ait Yapı Ruhsatlarının alındığını bildirdi.

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR)

Europower, TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen ihaleye katılarak 204,5 milyon TL ile en avantajlı teklifi verdiğini bildirdi.

Garanti Bankası (GARAN)

Garanti Bankası, kayıtlı sermaye tavanının 10 milyar TL’den 25 milyar TL’ye yükseltilmesinin tescil edildiğini duyurdu.

Global Yatırım Holding A.Ş. (GLYHO)

GLYHO, dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc’in Liverpool Limanı’ndaki kruvaziyer operasyonlarının 50 yıl süre ile işletilmesi için The Mersey Docks And Harbour Company ile imtiyaz sözleşmesi imzaladı.

Polisan Holding A.Ş. (POLHO)

Polisan Holding, Lastik – İş Sendikası ile Dilovası, Adana ve Samsun tesisleri için toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandığı açıkladı.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG)

Smart Güneş, Ziraat Bankası tarafından gerçekleşen ihale bedeli 1,1 milyar TL olan Lisanssız GES ihalesine verdiği teklifin en iyi teklif olduğunun açıklanmasının ardından sözleşme imzalandığını duyurdu.

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC)

Turk İlaç, DMO tarafından 2021 yılındaki ihale için imzalanan sözleşmenin feshedildiği, sözleşme gereği 6,1 milyon TL’nin DMO’ya iade edilmesi kapsamında şirkete bildirim geldiğini ve şirketin hukuki yollara başvuracağını bildirdi.

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DZGYO)

Deniz GYO portföyünde bulunan, İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki KDV hariç 42.500.000 TL ekspertiz değeri olan 2 adet bağımsız bölümün KDV hariç 57.000.000 TL tutarında bedelle satıldığını duyurdu.

VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ)

VBT Yazılım A.Ş., Türkiye’de yerleşik Bir Özel Banka ile “Ana Sistem Yedekleme ve Arşiv altyapısı Veri Depolama Sistemi” temini konusunda anlaştı. Sözleşmenin toplam bedeli 1.465.800 dolar olarak açıklandı.

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş. (BEYAZ)

Beyaz Filo, yetkili satıcısı olduğu markalar olan Peugeot, Opel, Citroen, DS, Renault, Dacia ile; 2023 yılı ilk çeyreğinde 2.815 adet olarak gerçekleşen sıfır km araç satış adetini, % 65,65 oranında artırarak, 2024 yılı ilk çeyreğinde 4.663 adet sıfır araç satışı gerçekleştirdi.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (ALBRK)

Albaraka Türk, bağlı ortaklığı Getinsha GMBH’nin tasfiye sürecinin başlatılmasına karar verdi.

VBTS kapsamında tedbir getirilen hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PATEK ve SEKUR payları 04/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu