Haber

Edirne Valisi Sezer’den Cumhuriyetin 100. yıl mesajı

Edirne Valisi Yunus Sezer, Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Sezer, mesajında, Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak Cumhuriyet ile taçlandırdığı günün 100’üncü yılını kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadığını belirtti.

Cumhuriyetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde eşsiz kahramanlık mücadelesini, eşsiz vatan sevgisini, vazgeçilmez bağımsızlık iradesini ortaya koyan Türk milletinin en güzel eseri olduğunu belirten Sezer, “Kurtuluş Savaşıdır” dedi. milletimizin varoluş mücadelesinin simgesidir, Cumhuriyet de onun dirilişinin simgesidir. Bu anlamlı günde buradayız.” “Vatanımızın bağımsızlığı uğruna gözünü kırpmadan canlarını verenleri asla unutmayacağız.” sözlerini kullandı.

100 yıl önce olduğu gibi bugün de Cumhuriyet’e sahip çıkacağımızı ve Türkiye’yi 2. yüzyılda muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için yorulmadan çalışacağımızı belirten Sezer, şöyle konuştu:

“Millet olarak birlikte, gönül birliği ve dayanışmayla çalışmaya devam ettiğimiz sürece çok daha güçlü olacağız ve ülkemizin aydınlık geleceğini birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşu ve yaşatılması için mücadele eden tüm gazileri ve vatan şehitlerini saygı ve rahmetle anıyor, kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutluyorum. Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu