Haber

Görenler Şaşkın: 12 Yaşındaki Eymen Sarımsak-Soğanı Şeker Gibi Yiyor!

Çocukluğundan beri sarımsak ve soğan yiyen 12 yaşındaki Eymen’i görenler gözlerine inanamıyor. Her gün en az 10 diş sarımsak ve 1 kilo soğan tüketen Eymen, koku konusunda biraz sıkıntı yaşıyor.

Bu akşam haber bültenlerinde büyük ihtimalle göreceğiniz 12 yaşındaki Eymen oldukça ilginç bir çocuk. Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yaşayan minik dostumuz her gün en az 10 diş sarımsak ve bir kilo soğan yiyor.

Çocukluğundan beri her gün soğan ve sarımsak yiyen Eymen, okula giderken, evde ya da arkadaşlarıyla dışarı çıktığında yanında mutlaka sarımsak taşıyor.

Eymen çok sarımsak ve soğan yediği için annesi sarımsak ve soğanları evde saklamak zorunda kalıyor.

Eymen ise artık koku alma duyusunun gelişiminin farkında değildir; Saklanan sarımsak ve soğanı kolaylıkla bulup yer.

Eymen’in annesi Özgül Ayhan, oğlunun sarımsak ve soğan sevgisini şöyle anlatıyor:

Küçüklüğünden beri soğan ve sarımsak yiyor. Okula giderken bile soğan yemek istiyor, ‘Oğlum yeme, ağzın kokacak’ diyorum ama beni dinlemiyor. Soğan yiyor, dişlerini fırçalıyor, marketten kokulu sakız alıyor ve sonra okula gidiyor. Okula giderken, evde, sokakta, her yerde sarımsak yiyor. Oğlumla birlikte yatıyoruz, sarımsak ve soğan yediği için çok kötü kokuyor ama yine de onu bu aşktan vazgeçiremiyorum.

“Belki iştahı artar, meyve yer diye umarak eve meyve getirip onunla birlikte yiyorum ama o hâlâ soğan ve sarımsak yemeye devam ediyor.”

‘Evde meyve tabağımız yok, onun yerine soğan ve sarımsakla dolu bir tabağımız var. Oğlum okuldan eve geldiğinde ona ne pişirsem diye sorduğumda ‘soğan pişir anne’ diyor. Ben tost ya da makarna yapıyorum ama o önce yanındaki soğanı bitiriyor.’

Soğan ve sarımsak bağımlısı Eymen, arkadaşlarının sürekli okulda koku olduğunu söylediğini ancak şu ana kadar kokunun kendisinden geldiğini fark etmediğini söyledi.

Eymen, soğan ve sarımsak bağımlısı Çocukluğumdan beri soğan ve sarımsak yerim. Arkadaşlarım okulda ‘koku var’ diyor ama benden geldiğini anlayamıyorlar. Soğan ve sarımsak yediğimde kendimi daha güçlü hissediyorum ve asla hastalanmıyorum.‘ söz konusu.

Soğan ve sarımsak bağımlısı olan Eymen, her gün en az 10 diş sarımsak ve bir kilo soğan tüketiyor ⬇️

haber-seydisehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu