Haber

Hamas lideri Haniye’nin kız kardeşi gözaltına alındı

İsrail, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye’nin kız kardeşi Sabah Abdusselam’ı gözaltına aldı. İsrail devlet televizyonu KAN’da konuyla ilgili bir haber yayınlandı.

İsrail’in, sabah saatlerinde “Hamas aktivistleriyle bağlantısı olduğu, harekete sempati duyduğu ve kışkırtmalar yaptığı” iddiasıyla Haniye’nin kız kardeşini gözaltına aldığı belirtildi. Haberde, 57 yaşında olan ve Negev’de oturan Sabah Abdusselam’ın “evinde belgeler, iletişim araçları ve cep telefonlarının bulunduğu; ciddi güvenlik ihlalleri yaptığına dair şüpheli diğer durumlarının da olduğu” iddia edildi.

Gözaltı süresinin uzatılması talebiyle delillerin mahkemeye sunulacağı aktarıldı. Hamas’tan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

NETANYAHU, EL CEZİRE’Yİ KAPATACAK

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Katarlı merkezli El Cezire’nin kapatılması için ‘harekete geçileceğini’ duyurdu. Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi’nin açıklamasında, ‘yasalarda belirtilen prosedüre uygun olarak El Cezire’yi kapatmak için derhal harekete geçileceği’ belirtildi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu