Haber

Soner Yalçın’dan Kılıçdaroğlu ve medyasına “mürit” tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim zaferinde dikkat çeken detay! Kılıçdaroğlu’na soğuk duş!

CHP’nin 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini kaybetmesinin ardından parti ve muhalefet medyası ikiye bölündü. Bazıları, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısızlığını kabul ederek onun cumhurbaşkanlığından ayrılmasını istiyor. Diğerleri, Kılıçdaroğlu’nun 12 seçim kaybetmesine rağmen hala başarılı olduğunu savunuyor.

Odatv yazarı Soner Yalçın, gazetecileri CHP’deki durumu görmezden gelmekle eleştirdi. Eleştirinin değerini yitirdiğinin altını çizen Yalçın, eleştirmeyen medyayı “parti gücüne körü körüne tapan mürit” olarak tanımladı.

Kılıçdaroğlu’nun durumunun trajik olmaktan çıkıp komediye dönüştüğünü belirten Yalçın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Parti-devleti eleştirenler, parti-tek adam benzeri bir yapı içinde devam etmiyorlar mı? İktidara geldiklerinde parti-devlet anlayışını benimseyeceklerinden nasıl şüphe duyulmuyor? partinin bürokratikleşmesini eleştirmeden yenisini mi bürokratikleşme Sovyetler Birliği’ni yerle bir etti!

Döneklerin beyhude tezleriyle CHP’nin uçurumun kenarına getirildiğini kimse anlamıyor mu? Demokratikleşme sadece sözlerinde var, pratikte ne yapacakları belli değil mi?

Bakın sorun sadece seçim sonucu/oyları değil, Atatürk’ün partisi CHP gitti! Bir çatlak yarattılar ve onu büyütüyorlar. Bu kasıtlı.

Bu ideolojik yıkıma nasıl sessiz kalınır? Bu suskunluklarla doğru savrulmayı meşrulaştırmak nasıl kabul edilebilir? Bu nasıl Kemalizm?

Gerçekten siyasetten bu derece uzaklaştırıldınız mı? Her neyse.

Sıradan CHP’de köklü değişimin zamanı geldi.

Koltuk sevdalısı Kılıçdaroğlu’nun hali artık trajedi değil, komedi…

KAYNAK: ODATV

haberiznik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu