Ekonomi

THY’den Şanlıurfa’ya 90 bin meyve fidanı

THY’nin 90’ıncı yıl etkinlikleri kapsamında, 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü’nde depremden etkilenen Siverek ilçesinde çiftçilere 90 bin zeytin ve fıstık fidanı dağıtılması için tören düzenlendi.

ÇEKUD Genel Müdürü Süleyman Coşar, Kalınağaç İlçesi yakınlarında düzenlenen törende yaptığı açıklamada, THY’nin kuruluşunun 90’ıncı yıl kutlamaları kapsamında 90 bin fidan dağıtımına başladıklarını söyledi.

Coşar, “Türk Hava Yolları, ülkemizin gururu, milli markamızdır ve her geçen gün yükselen bir trende sahiptir. 90 bine yakın çalışanı var. Bu kapsamda her çalışan adına 90 bin fidan hediye etmek üzere böyle bir etkinlik düzenlendi.” “

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak da THY’nin çok güzel bir projeye imza attığını belirterek, “Türk Hava Yolları ve ÇEKUD, Meyvelerini yetiştirdiğimiz bu bereketli topraklara katma değeri olan meyve fidanları dikerek Ulusal Ağaçlandırma Günü’nde tarihe önemli bir not düşmüştür. 100 yıla kadar görebiliriz.” Bu beni çok mutlu etti.” dedi.

Siverek Kaymakamı Musa Aydemir, fidan desteğinden dolayı THY’ye teşekkür etti. THY Şanlıurfa Satış Müdürü Hasan Malik Aydıner de Türkiye’nin ulusal bayrak taşıyıcısı olan kurumuna 90 bin fidan bağışı hakkında bilgi verdi.

haber-kagithane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu