Ekonomi

MarineMax Hisseleri OneWater Marine ile Satın Alma Görüşmeleri Raporları Üzerine Yükseldi

OneWater Marine’in firmayı satın almayı görüştüğü bildirilirken MarineMax hisseleri yükseliyor

MarineMax (HZO) hisseleri, Reuters’in OneWater Marine Inc. (ONEW) şirketinin büyük rakibini satın almak için görüşmeler yaptığını belirten haberinin ardından Pazartesi günü %24’ün üzerinde artış gösterdi.

Reuters’in konuya aşina kişilere dayandırdığı habere göre OneWater, MarineMax için hisse başına nakit 40 dolarlık kesin bir teklif sundu. Bu teklif birkaç ay süren gizli görüşmelerin sonucudur.

Reuters makalesine cevaben OneWater bir açıklama yayınladı: “Politikamız gereği piyasa söylentileri veya varsayımlar hakkında yorum yapmıyoruz.”

Açıklama şöyle devam etti: “OneWater sağlam bir mali yapıya sahiptir ve ihtiyatlı sermaye yatırımı yapmaya ve muhafazakar bir borç miktarını korumaya kararlıdır. Yakın, orta ve uzak gelecekte işimizin devam eden başarısını sağlamak için stratejik fırsatları sürekli olarak değerlendiriyoruz.

“Yönetim ekibimiz ve Yönetim Kurulumuz, hissedarlarımız için değeri korumaya ve artırmaya kendini adamıştır. Bu kararlılığımız, şirket çalışanlarının OneWater’da toplam %17’lik bir hisseye sahip olmasından da anlaşılmaktadır.”

Satın alma işleminin başarılı olması halinde, birleşen kuruluşun borçlarının toplamı da dahil olmak üzere 2.5 milyar dolara yakın bir piyasa değerine sahip olması bekleniyor.

Reuters ayrıca, iki tekne perakendecisinin potansiyel birleşmesine ilişkin bir duyurunun bu ayın başlarında yapılabileceğini belirtti. Bununla birlikte, kesin bir anlaşmaya varılmadığı ve müzakerelerin bir anlaşmayla sonuçlanmama olasılığı bulunduğu konusunda da uyardılar.

Bu yazı yazıldığı sırada HZO hisseleri %25’in üzerinde artış göstererek 35,63$’a ulaştı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu