Haber

Sivas’ta Başöğretmen Atatürk Satranç Turnuvası başladı

SİVAS (İGFA) – Öğretmenler günü hasebiyle düzenlenen turnuvada, 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı ile 14 yaş ve altı olmak üzere 3 farklı kategori yer alıyor.
Atletler, teknik bilgilerin tekrar hatırlatılması sonrasında yerlerini aldılar. Sivas’ın Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Güven Güngörmüş’ün açılış atağını yapmasıyla turnuva başladı. Eşleştirmelerin 6 tıp üzerinden İsviçre Sistemine nazaran yapıldığı turnuvada, birinci gün sportmenler birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

İki gün boyunca devam edecek olan satranç turnuvasında, her kategoride birinci üç dereceyi elde eden atletlere ve en yeterli dereceyi elde eden üç kadroya kupa, en düzgün dereceyi elde eden birinci 10 atlete da madalya verilecek. Her kategoride birinci tam altın, ikinci yarım altın, üçüncü çeyrek altın alırken, bayanlarda birinci olan sportmenler DGT 2010 Satranç Saati, iki ve üçüncü olan sportmenler da satranç kadrosu alacak.
Karabağlar Belediyesi Başöğretmen Atatürk Satranç Turnuvası’nın müsabaka yöneticiliğini NA Rıfat Demir, başhakemliğini de IA Emin Yasa Altun yapıyor. Hakem heyeti olarak FA Çetin Karaman, NA Yüksel Tosunoğlu, VİLAYET Orhan Candar, VİLAYET Övgü Otomobilci Yiğit, ADAY Sevinç Aslan Açıkgöz, ADAY Ali Metin Dülger, ADAY Ferdi Harmankaya vazife alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu